Ocrotitorii

Untitled Document
Untitled Document
linia verde pentru copiii strazii
Centrul rezidenţial de fete

Misiunea noastră este asigurarea ocrotirii, educării, combaterii marginalizării sociale, a sărăciei, a suferinţei, precum şi încurajarea dezvoltării morale personale bazată pe Evanghelie.

Scopul pe care îl urmărim este acordarea dreptului la educaţie prin următoarele servicii: educaţionale şi de susţinere materială, de cazare, de asistenţă socială şi medicală, consiliere psihologică şi de formare în spiritul moralei creştin-ortodoxe.

Asociaţia noastră asigură servicii acreditate specializate de asistenţă socială, servicii de găzduire pe perioadă nedeterminată, servicii de educare, de socializare şi de petrecere a timpului liber, de reintegrare familială, comunitară a unui număr de 30 asistate. Ele beneficiază de următoarele servicii: ocrotire, îngrijire, hrană, îmbrăcăminte, educaţie, adăpost, asistenţă şi consiliere psihologică, asistenţă şi consiliere socială, asistenţă medicală de specialitate.

Toate serviciile de asistenţă socială şi educaţională sunt asigurate de către angajaţii şi voluntarii Asociaţiei.

 

Sinaxarul zilei

 

rapoarte anuale
free counters
linia pentru protectia copilului